Recenze knihy

Eva Střížovská, šéfredaktorka časopisu Český dialog - časopis pro Čechy v zahraničí

Předem doporučuji: knihu si otevřete, jen pokud budete nasyceni. Jinak se vám bude žaludek protáčet a kňourat a prosit o alespoň ochutnání těch dobrot. Autoři textů Petr Kosiner, Kateřina Bednářová, Florentýna Zatloukalová. Fotografie David Turecký a další spolutvůrci představují svoje mimořádné dílo. Nejde zdaleka jen o knedlíky, které známe jako přílohu. V reprezentační knize velkého formátu najdeme jak stovky variant různých knedlíků a knedlíčků, tak i polévky, omáčky, zapékaná jídla, krajové speciality, sladké a ovocné knedlíky, knedlíky ze zemí dalekých i blízkých, ale třeba i Martinskou husu na hruškách, pečené jehněčí kolínko s rozmarýnem, špenátové bramborové šišky, jelení guláš, bažanta na portském víně, perníkové knedlíčky s brusinkami, zámecký mandlový knedlík a mnoho dalších dobrot.

Firma Knedlíky Láznička si zakládá na prvotřídních surovinách. Používají čerstvé suroviny. Mouku např. jen čerstvě umletou dodávanou přímo ze mlýna, brambory z Vysočiny a z Polabí. Uzené maso do plněných a dalších knedlíků připravuje český řezník  podle požadavků šéfkuchaře pana Kosinera. Atd, atd. Je toho hodně zajímavého, co jde napsat o firmě. Ale vás jistě zajímá kuchařka sama. Jak jsem se již zmínila, je reprezentační. Velká, v pevné vazbě s krásnými fotografiemi a s recepty. Kniha má 287 stran a jistě bude nevšední ozdobou každé knihovny i praktickým rádcem pro každého labužníka.

Nově je možné knihu zaslat kamkoliv na světě. Možno ji objednat u distributora na e-mailové adrese zdenek.bernard@post.cz
Cena je 699 Kč nebo ekvivalent v cizí měně. Balné zdarma. Poštovné dle aktuálního tarifu České pošty (na dotaz individuálně zodpovím konkrétní cenu za zaslání). 

Dodatek recenzentky: Nepamatuji se, že bych někdy doporučovala něco co vypadá jako reklama. Toto je však výjimka. Tato kniha je vskutku mimořádná. Jako dárek bližním, k praktickému využívání i jako sběratelský artefakt.

VELKÁ KNEDLÍKOVÁ KUCHAŘKA

Veletucet knedlíků v české kuchyni

Takto přehledně popsané recepty na knedlíky na jednom místě na trhu ještě nebyly!
Knedlíková kuchařka je poklad, který najde využití v každé domácnosti. Oslovuje milovníky dobrého jídla napříč generacemi, kteří se jí budou inspirovat po celé dekády.

Podrobnější informace

699
144 druhů knedliků
288 stran