Autoři

Petr Kosiner

Šéfkuchař společnosti Knedlíky Láznička, který má knedlíky jako životní vášeň. Umí je uvařit pro každou příležitost a navíc se nebojí ukázat i jiným, jaké bohatství chutí knedlíky v tradiční české kuchyni nabízejí.

Vladimír Zikmunda

Jednatel společnosti Knedlíky Láznička s.r.o. Autor myšlenky Velké knedlíkové kuchařky a spoluautor „knedlíkového seriálu“, který se stal pro tuto kuchařku inspirací.

Kateřina Bednářová

Z postu tiskové mluvčí renomované banky dezertovala k plotně a psaní, čímž spojila dvě svoje vášně. Kateřina vytvořila stovky receptů a textů na klíč a je autorkou Tvarůžkové kuchařky a Kuchařky pro moji babičku. Pro Velkou knedlíkovou kuchařku sepsala s Petrem Kosinerem 144 báječných receptů.

Jana Florentýna Zatloukalová

Autorka série Kuchařek pro dceru, stejnojmenného blogu i stovek receptů na klíč. Florentýna provedla kuchyní desítky tisíc tápajících žen i mužů, protože její receptové postupy jsou jednoduše neprůstřelné. Pro Velkou knedlíkovou kuchařku připravila edukativní část „Začínáme s knedlíky“.

Adéla Hálková

Adéla má s Míšou nakladatelství Došel karamel a stojí za vydáním desítek kuchařek zvučných jmen, a to nejen v rámci vlastního nakladatelství. Miluje jídlo dobře uvařené, nafocené, snězené a strávené. Napsala kuchařku Bez buchet se nevdáš.

Michaela Holinková Popková

V nakladatelství Došel karamel spolu s Adélou vymýšlí a realizuje nové projekty. V Karamelu se věnuje grafickému designu, který dělá i externě pro nejrůznější umělecké subjekty. Má 4 syny a na jaře plánuje vydat Kuchařku pro malé sportovce .

Markéta Zindulková

Jestli se o někom dá říct, že má zlaté ručičky, je to právě Markéta. Coby dekor stylistka dokáže nádobí a veškerý dekor zakomponovat na fotku tak citlivě a s láskou... No, jen se na ty fotky podívejte!

David Turecký

Jeden z nejlepších českých fotografů je autorem stovek portrétních fotografií známých osobností i stovek fotografií jídel, která v jeho podání berou dech. Spolupracuje s řadou českých médií. Na obrázku vlevo je se svým věrným pomocníkem Břéťou.

Lenka Táchová

Lenčinu práci zaručeně znáte z televizních a printových reklam i dalších médií, jen o tom nevíte. Recepty ji baví nejen vařit, ale také vymýšlet. Je špičkou ve svém oboru a urvat si ji pro práci je oříšek. My měli štěstí!

Poděkování

V době našich babiček a prababiček bylo běžné, že se kvalitní kuchařské knihy dědily z generace na generaci. S naší Velkou knedlíkovou kuchařkou bychom chtěli na tuto tradici navázat.

Velká knedlíková kuchařka je kolektivní dílo. Obsahově navazuje na „knedlíkový seriál“ uveřejňovaný od roku 2014 na Facebooku společnosti Knedlíky Láznička. Na finálním zpracování kuchařky se podílel poměrně velký tým odborníků na gastronomické knižní publikace. Všem zúčastněným děkuji za jejich přístup, profesionalitu a nadšení, s nímž na tomto výjimečném díle pracovali, a v neposlední řadě za výsledek, na který můžeme být všichni hrdí.

Vladimír Zikmunda, jednatel společnosti Knedlíky Láznička s.r.o.

VELKÁ KNEDLÍKOVÁ KUCHAŘKA

Veletucet knedlíků v české kuchyni

Takto přehledně popsané recepty na knedlíky na jednom místě na trhu ještě nebyly!
Knedlíková kuchařka je poklad, který najde využití v každé domácnosti. Oslovuje milovníky dobrého jídla napříč generacemi, kteří se jí budou inspirovat po celé dekády.

Podrobnější informace

699
144 druhů knedliků
288 stran